DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Regos problemos 40+

1. Kuo esu vyresnė/-is, tuo dažniau jaučiu, kad rega silpnėja. Kodėl tai vyksta?

Organizmo senėjimas pasireiškia pokyčiais regos sistemoje – apie 40-tus gyvenimo metus pradedame jausti pirmuosius simptomus. Akies lęšiukas tampa mažiau stangrus, o raumenys, atsakingi už lęšiuko formos pakeitimą – mažiau funkcionalūs. Dėl šios priežasties neryškiai matome, ypač – arti esančius daiktus. Regėjimo specialistai tokią būklę vadina presbiopija.

2. Kuo esu vyresnė/-is, tuo dažniau jaučiu, kad mano akys greičiau pavargsta ir dažnai ašaroja. Kodėl?

Bėgant metams akyje vyksta pokyčiai, dėl to net ir puikia rega apdovanoti žmonės pradeda jausti diskomfortą. Didėjantis akių nuovargis ir jų ašarojimas yra pirmas presbiopijos simptomas, kuris įprastai atsiranda po 40-tųjų gyvenimo metų.

3. Pasitaiko, kad negaliu perskaityti paprasto teksto, nes jis tampa neryškus arba rega suprastėja vakare. Kodėl tai vyksta?

Jeigu jums pasireiškia abu šie simptomai, ko gero Jūs jau kenčiate nuo presbiopijos. Rekomenduojame apsilankyti pas akių gydytoją ar optometrijos specialistą, pavyzdžiui optikos salone. Specialistas patikrins Jūsų regą ir parinks geriausius akinius.

4. Dažnai turiu tekstą atitraukti nuo akių, jeigu noriu jį ryškiai matyti. Kodėl tai vyksta?

Ko gero jums jau pasireiškė presbiopija, kitaip vadinama senatvine toliaregyste, kurią sukelia regos sistemoje vykstantys pokyčiai. Teksto nuo akių atitolinimas iš pradžių nedideliu atstumu, o vėliau vis didesniu, yra dažnai pasitaikantis progresuojančios presbiopijos simptomas. Visgi baimintis nebūtina – teisingai parinkti progresiniai akiniai nuo šios problemos Jus visiškai išvaduos.

5. Ar regos problemų išvengti įmanoma?

Deja, ne. Presbiopija – tai natūralus, fiziologinis procesas, kurio neįmanoma sutabdyti ar išvengti. Net žmonės, kurie visą gyvenimą turėjo puikią regą, tam tikru momentu pradeda justi regos pablogėjimą. Problemos visų pirma jaučiamos skaitant ar atliekant darbus artimame nuotolyje.

6. Kas iš tikrųjų yra presbiopija?

Presbiopija – tai negalavimas, susijęs su rega ir dažniausiai pasireiškiantis sulaukus 40-tų gyvenimo metų. Tai nėra liga ar akies sutrikimas, o natūralus, fiziologinis procesas, kurio sustabdyti negalima. Presbiopiją galima įtarti tuomet, kai pastebime, kad kasdieniai darbai, pavyzdžiui skaitymas, naudojimasis mobiliuoju telefonu ar darbas su kompiuteriu pradeda mums kelti problemų. Presbiopija pasireiškia, kai tampa keblu matyti iš arti, ypač, kai aplinkoje mažiau šviesos. Žmonėms, kuriems pasireiškė presbiopija rekomenduojama nešioti progresinius akinius, kurie užtikrina komfortišką matymą visais nuotoliais vienu metu.

7. Kam gresia presbiopija? Kas yra rizikos grupėje?

Presbiopija tai natūralių pokyčių akyje sukeltas procesas. Jis paliečia kiekvieną, sulaukusį 40-ties metų, nepaisant to, ar anksčiau žmogus turėjo regos problemų. Dažniausiai paveikiami žmonės, kuriems dirbant reikalingi tiek tolimi, tiek artimi regėjimo laukai, pavyzdžiui, dirbantys kompiuteriu. Toliaregiai arba asmenys, kuriems reikalingi “pliusiniai” akinių lęšiai matymui į tolį, taip pat žymiai greičiau susiduria su pirmais presbiopijos simptomais.

8. Ar galiu išvengti presbiopijos?

Deja, ne. Presbiopija yra natūralus, fiziologinis ir dėl to neišvengiamas negalavimas. Visgi dėl jo neverta nerimauti, nes specialistai gali pasiūlyti patikrintus sprendimus, kurie suteiks jums komfortą ir gerą matymą.

9. Ar mityba arba maisto papildai padės pagerinti regą?

Atitinkama mityba ir/arba maisto papildai padės sustiprinti akis ir pasirūpinti jų sveikata, bet nepagerins regos ir bėgant metams nesustabdys regos pokyčių. Jokia mityba nepakeis akinių.

Vizitas pas specialistą

1. Jaučiu, kad regėjimas blogėja. Kas man gali padėti?

Dėl akių ligų diagnozavimo ir paaštrėjus regos problemoms būtina kreiptis į akių gydytoją (gydytoją oftalmologą). Svarbu nedelsti, jei problema atsirado staiga, ar kai jaučiame skausmą. Jeigu įtariate, kad Jūsų regos problema yra dėl pokyčių, susijusių su amžiumi, galite apsilankyti optikoje – čia dirbantys optometrijos specialistai turi kompetencijas taikyti tinkamą akių korekciją, t.y. parinkti akinius ar kontaktinius lęšius.

2. Ar dėl presbiopijos būtinas vizitas pas gydytoją?

Ne. Jeigu įtariate presbiopiją, galima pagalbos ieškoti optikos salone, Jums konsultaciją suteiks optometrijos specialistas.

3. Ar galiu pasirūpinti regą optikos salone?

Taip, be abejonės. Daugelis optikos salonų turi modernių, aukštos kokybės įrenginių regos sutrikimų diagnozavimui. Kvalifikuoti specialistai atlikę kompleksišką regos tyrimą gali nustatyti daugelį regos problemų. Jeigu bus nustatytos rimtos ar gydymo reikalaujančios problemos, optikos specialistai Jus nukreips konsultacijai į gydymo įstaigą.

4. Kuo skiriasi optikos ir optometrijos specialistai?

Optometrijos specialistas turi atitinkamą išsilavinimą ir geba diagnozuoti regos defektus ar dėl šių progresuojančias problemas. Jis parenka tinkamus akinių lęšius ar kontaktinius lęšius ir pasiūlo geriausius sprendimus regos korekcijai. Optikos specialistas rekomenduoja įvairius akinių lęšių tipus, galinčius pagerinti matymo kokybę. Jis atsakingas už akinių pagaminimą pagal optometrijos specialisto atliktus tyrimus ar akių gydytojo receptą. Optikos specialistas atlieka rėmelių ir akinių lęšių remonto darbus. Optikos specialistai neretai turi papildomą optometrijos specialisto kvalifikaciją.

5. Kur rasti gerą optikos ar optometrijos specialistą?

Norėdami surasti gerą optikos ir/arba optometrijos specialistą, pasinaudokite naršykle: surasti specialistą.

6. Ar tuo atveju, kai optikos ar optometrijos specialistas atlikęs regos tyrimą man rekomenduos nešioti akinius, dar privalau pasikonsultuoti su akių gydytoju?

Ne, tokios būtinybės nėra. Jeigu optometrinio tyrimo metu specialistas pastebės ligos sukeltus pokyčius, pacientą nukreips pas akių gydytoją.

7. Kaip dažnai reikia tikrinti regą, kai man 40+?

Žmonės sulaukę 40-ties metų, pagal amžių labiau linkę į presbiopiją, regą turėtų pasitikrinti kiekvienais metais.

Progresiniai akiniai

1. Ar turėdamas presbiopiją privalėsiu iki gyvenimo pabaigos nešioti akinius?

Ko gero taip. Presbiopijos neįmanoma sustabdyti ar koreguoti ilgam. Progresinių akinių nešiojimas padeda išsaugoti gyvenimo komfortą, turėtą iki presbiopijos.

2. Kokie akiniai geriausi žmonėms, kuriems pasireiškusi presbiopija?

Žmonėms, kuriems jau pasireiškė presbiopija, labiausiai rekomenduojamas sprendimas yra akiniai, su progresiniais lęšiais. Tai geriausi akiniai, koreguojantys presbiopijos sukeltas regos problemas – matymą į tolį, matymą iš arti bei vidutiniu nuotoliu. Nešiojant progresinius akinius nebereikia pakaitomis naudoti kelių tradicinių koreguojančių akinių.

3. Kas yra progresiniai akiniai?

Tai šiuolaikiški akiniai, suprojektuoti žmonėms, kuriems pasireiškusi presbiopija. Specialios konstrukcijos dėka, progresiniai lęšiai padeda matyti ryškiai įvairiu atstumu. Viršutinė lęšio dalis yra atsakinga už raiškų matymą į tolį, apatinė – už matymą iš arti, vidurinė – už matymą tarpiniu nuotoliu. Progresiniai akiniai parenkami individualiai pagal nešiotojo poreikius, rėmelių rūšį, presbiopijos progresavimo laipsnį bei kitus regos niuansus. Yra kelios lęšių rūšys – juos galima paįvairinti specializuotomis, patobulintomis dangomis ir UV filtrais.

4. Kuo progresiniai akiniai skiriasi nuo paprastų?

Paprasti (vieno židinio) akinių lęšiai užtikrina matymą tik vienu nuotoliu, pavyzdžiui, į tolį. Atsiradus presbiopijos požymiams, prireikia dviejų akinių: matymui iš arti, į tolį ir tarpiniu nuotoliu, pavyzdžiui televizijos žiūrėjimui ar darbui kompiuteriu. Progresiniai akinių lęšiai apjungia kelių skirtingų lęšių rūšis ir užtikrina matymą visais nuotoliais. Perėjimas tarp lęšio matymo zonų yra nuoseklus ir natūralus, todėl patogus naudojant. Progresiniai akiniai atrodo estetiškai, užtikrina nešiojimo komfortą, jų nereikia keisti skirtingo tipo akiniais.

5. Ar progresiniai akiniai tinka sportininkams, vairuoti automobilį ir pan.?

Žinoma. Turėdami progresinius akinius jau galite nenešioti jokių kitų. Viena akinių pora jums tarnaus darbe, skaitymui, televizijos žiūrėjimui, automobilio vairavimui – kiekvienoje kasdienėje situacijoje. Jeigu jums reikia specifinių akinių sportui, ateikite į optiką ir papasakokite apie savo regos poreikius. Esame įsitikinę, kad optometrijos specialistas jums parinks ir pritaikys tobulus progresinius lęšius.

6. Ar progresiniams lęšiams galima rinktis norimus rėmelius?

Įsitikinimas, kad progresiniams akiniams būtinai reikia rinktis didelius rėmelius, nėra pagrįstas. Pažangios technologijos leidžia rinktis Jums patinkančius akinių rėmelius. Optikos specialistas patars, koks rėmelio tipas ne tik tiks Jūsų regos kokrekcijai, bet ir atrodys estetiškai.

7. Ar progresiniai lęšiai yra parenkami individualiai, ar visiems yra vienodi, universalūs?

Progresiniai lęšiai visuomet parenkami individualiai, pagal regėjimo būklę, akinių rėmelius, poreikius. Optikos salono specialistai rekomenduos jums geriausią progresinių lęšių konstrukciją, pritaikytą Jūsų asmeniniams porekiams.

8. Kaip dažnai turiu keisti progresinius akinius?

Viskas priklauso nuo to, kokiu greičiu vystosi presbiopija. Bėgant metams Jūsų rega palaipsniui gali pablogėti, todėl kas kelis metus gali prireikti pakeisti akinius naujais. Įprastai žmonės, kuriems pasireiškusi presbiopija akinius keičia kas 2-3 metus.

9. Kiek kainuoja progresiniai akiniai?

Progresinių akinių kainos prasideda nuo poros šimtų eurų. Tiksli kaina priklauso nuo pasirinktų akinių lęšių ir jų medžiagos, pasirinktų rėmelių ir gamybos išlaidų. Tačiau atminkite, kad nešiojant progresinius akinius – vieneri akiniai pakeis dvejus, dažnai net ir trejus akinius, o tai kompensuos patirtas išlaidas.

10. Ar visi progresiniai lęšiai yra vienodi?

Netiesa, kad visi progresiniai akinių lęšiai yra vienodi. Šiuo metu rinkoje yra daug progresinių akinių lęšių konstrukcijų. Jie pritaikyti vartotojų poreikiams: pagal darbo specifiką, amžių ar hobį. Progresiniai akinių lęšiai kuriami pagal individualius užsakovo regos parametrus ir gyvenimo būdą.

11. Ar progresinius akinius gali kompensuoti ligonių kasos ar darbdavys?

Darbdavys kartą per metus gali skirti darbuotojui iki 200 eur premiją išmokamą ne pinigine forma, tad nuo darbdavio priklauso ar šia galimybe pasinaudos.

12. Ar tiesa, kad progresiniai akiniai iškreipia matymą?

Ne. Visi mitai šia tema kyla dėl to, kad akys prie progresinių lęšių turi prisitaikyti. Gali atsitikti taip, kad per pirmas dvi dienas po akinių įsigijimo atrodys, kad nematote idealiai. Tačiau reikia būti atkakliems, mokytis jais naudotis ir neabejotinai pavyks.

13. Ar tiesa, kad reikia daug laiko prisitaikyti prie progresinių akinių lęšių?

Pažangios technologijos, naudojamos projektuojant ir gaminant progresinius lęšius, iki minimumo sumažina pripratimo prie jų laiką. Progresiniai akiniai turėtų būti pritaikyti ir pagaminti pagal individualius vartotojo poreikius.

14. Kiek laiko trunka prisitaikymo prie progresinių akinių procesas?

Šis procesas priklauso nuo daugelio veiksnių. Įprastai, tai laikotarpis nuo kelių dienų iki 2-3 savaičių.

15. Nešioju progresinius akinius 2 dienas ir negaliu prie jų priprasti, ką daryti?

Turėkite kantrybės. Ko gero jūsų akys dar neprisitaikė prie progresinių akinių lęšių, mokykitės jais teisingai naudotis ir jau netrukus matysite idealiai ir nenorėsite pakeisti savo akinių jokiais kitais. Jei vis tik mokytis sekasi sunkiai, ateikite į optiką, mes kantriai jus mokysime.

16. Kas yra adaptacijos garantija?

Progresiniai akiniai – tai šiuolaikinis sprendimas, kuriuo turite išmokti  naudotis. Jūsų akys ir smegenys turi prisitaikyti ir išvysti pasaulį naujai. Viskas ko jums reikia, šiek tiek kantrybės ir laiko, susikurti naujus matymo įpročius. Progresiniai akiniai leidžia vartotojams pajusti didžiausią matymo komfortą. Tačiau reikės prisitaikyti prie šio sprendimo specifikos. Adaptacijos garantija reiškia, kad turite vieną mėnesį prisitaikyti prie naujų progresinių akinių, t.y. išmokti jais naudotis. Jei per šias 30 dienų nuo įsigijimo manote, kad progresiniai lęšiai neatitinka jūsų lūkesčių, turite teisę juos keisti į kitą sprendimą. Išsamios informacijos teiraukitės savo optikoje.

Apie kampaniją

1. Koks kampanijos „Laikas matyti aiškiai 40+” tikslas?

Pagrindinis kampanijos tikslas yra žinių apie presbiopiją skleidimas bei sprendimų, palengvinančių gyvenimą su šiuo negalavimu t.y. progresinių akinių, populiarinimas. Norime paskatinti Jus reguliariai tikrinti regą; informuoti apie vietas, kuriose surasite profesionalią pagalbą, taip pat mokyti atpažinti simptomus, liudijančius apie presbiopiją.

2. Kam skirta ši kampanija?

Kampanija skirta visiems asmenims, sulaukusiems 40 metų ir daugiau. Būtent sulaukus 40-ies mūsų rega pradeda silpnėti dėl fiziologinių priežasčių, o pastebimos matymo iš arti problemos, dar kitaip vadinamos presbiopija, vis labiau apsunkina kasdienį gyvenimą.

3. Kokią naudą gausiu įsitraukdamas į kampaniją?

Kampanijos dėka, suradę optikos saloną – partnerį galite pasinaudoti nemokamais regos patikrinimo tyrimais. Vizito metu gausite patikimą Jūsų regėjimo diagnozę, patarimą dėl akinių pasirinkimo, taip pat nuolaidą progresinių akinių pirkimui.

4. Ar norint dalyvauti kampanijoje „Laikas matyti aiškiai 40+” reikia kur nors užsirašyti?

Ne, norint dalyvauti kampanijoje tereikia apsilankyti viename mūsų optikos salonų – partnerių, kurie yra sąraše: Surasti specialistą

SURASKITE SPECIALISTĄ

Pasinaudokite žemėlapio programa ir suraskite rekomenduojamą
optikos saloną, kuriame specialistas patikrins
Jūsų regą ir Jūsų akims parinks geriausią sprendimą.
Patikrinkite, kurie salonai siūlo nemokamus akių tyrimus
bei nuolaidų kuponus perkant progresinius lęšius.

SURASKITE SPECIALISTĄ

Pasinaudokite žemėlapio programa ir suraskite rekomenduojamą
optikos saloną, kuriame specialistas patikrins
Jūsų regą ir Jūsų akims parinks geriausią sprendimą.
Patikrinkite, kurie salonai siūlo nemokamus akių tyrimus
bei nuolaidų kuponus perkant progresinius lęšius.