SPRENDIMAI ŽMONĖMS SU PRESBIOPIJA

PROGRESINIAI LĘŠIAI – ŠIUOLAIKINĖ TECHNOLOGIJA

Kaip gyventi patogiai, kai rega silpnėja? Kaip nustoti matyti neryškias raides? Kaip matyti geriau sutemus? Jeigu bent vienas iš šių klausimų sukasi jūsų galvoje, tai gali reikšti, kad jums jau pasireiškė presbiopija.
Blogėjanti rega tam tikrame amžiuje yra natūralus dalykas, bet tai visai nereiškia, kad turite pasiduoti be kovos. Pažinkite šiuolaikinės technologijos atsaką į presbiopiją: progresinius akinių lęšius.

KAS YRA PROGRESINIAI AKINIŲ LĘŠIAI

Progresiniai akinių lęšiai technologiniu požiūriu yra vieni pažangiausių akinių lęšių rinkoje. Šiandien šiuos lęšius naudoja milijonai žmonių visame pasaulyje ir vertina šių lęšių veiksmingumą ir patogumą. Progresiniai lęšiai gali pagelbėti išspręsti kelias problemas vienu metu ir matyti ryškiai bet kokiu nuotoliu. Didelė progresinių lęšių akiniams pasiūla leidžia patenkinti kiekvieno vartotojo poreikius, nepriklausomai nuo taikomos korekcijos, pasirinktų akinių rėmelių ar gyvenimo būdo.

KAIP VEIKIA TOKIE AKINIŲ LĘŠIAI?

Progresiniai akinių lęšiai turi kelis matymo laukus: viršutinę dalį, atsakingą už ryškų matymą dideliu nuotoliu, apatinę dalį, atsakingą už matymą iš arti, tuo tarpu vidurinė dalis užtikrina gerą matymą vidutiniu atstumu. Kiekvieną šį lauką lęšių gamintojas pritaiko Jūsų individualiems poreikiams ir galimiems skirtumams tarp akių. Todėl prieš gaminant Jums individualiai pritaikytus lęšius, būtina pasitikrinti pas optikos specialistą, pavyzdžiui, optikos salone.

DAŽNIAUSIA UŽDUODAMI KLAUSIMAI IR ATSAKYMAI APIE PROGRESINIUS LĘŠIUS

1. Ar sunku priprasti prie progresinių akinių?

Pažangios technologijos, naudojamos projektuojant ir gaminant progresinius lęšius iki minimumo sumažina pripratimo prie jų laiką. Progresiniai akiniai turėtų būti pritaikyti ir pagaminti pagal individualius vartotojo poreikius.

2. Kodėl progresiniai akiniai yra geresni už paprastus akinius?

Paprasti (vieno židinio) akinių lęšiai užtikrina matymą tik vienu nuotoliu, pavyzdžiui, į tolį. Atsiradus presbiopijos požymiams, prireikia dviejų akinių: matymui iš arti, į tolį ir tarpiniu nuotoliu, pavyzdžiui televizijos žiūrėjimui ar darbui kompiuteriu. Progresiniai akinių lęšiai apjungia kelių skirtingų lęšių rūšis ir užtikrina matymą visais nuotoliais. Perėjimas tarp lęšio matymo zonų yra nuoseklus ir natūralus, todėl patogus naudojant. Progresiniai akiniai atrodo estetiškai ir nereikia dažnai jų keisti.

3. Ar progresiniai akinių lęšiai gali koreguoti visus regos defektus?

Progresinių akinių lęšių konstrukcija suteikia galimybę koreguoti įvairius regos defektus, tokius kaip trumparegystė, toliaregystė ar astigmatizmas, tad šie lęšiai rekomenduojami naudoti nuo pat presbiopijos problemų atsiradimo.

4. Ar progresiniams akinių lęšiams galima rinktis norimus rėmelius?

Įsitikinimas, kad progresiniams akiniams būtinai reikia rinktis didelius rėmelius, nėra pagrįstas. Pažangios technologijos leidžia rinktis Jums patinkančius akinių rėmelius.

5. Ar visi progresiniai akinių lęšiai yra vienodi?

Netiesa, kad visi progresiniai akinių lęšiai yra vienodi. Šiuo metu rinkoje yra daug progresinių akinių lęšių konstrukcijų. Jie pritaikyti vartotojų poreikiams: pagal darbo specifiką, amžių ar hobį. Progresiniai akinių lęšiai kuriami pagal individualius užsakovo regos parametrus ir gyvenimo būdą..

6. Ar progresinių akinių kainos yra skirtingos?

Progresinių akinių kainos prasideda nuo poros šimtų eurų. Tiksli kaina priklauso nuo pasirinktų akinių lęšių ir jų medžiagos, pasirinktų rėmelių ir gamybos išlaidų. Tačiau atsiminkite, kad nešiojant progresinius akinius – vieneri akiniai pakeis dvejus, dažnai net ir trejus akinius, o tai kompensuos patirtas išlaidas.

VIENO ŽIDINIO AKINIŲ LĘŠIAI

Jei akiniai skirti tik skaitymui, jie užtikrina ryškų matymą iš arti, 40 cm nuotoliu. Ryškiam matymui iš toli ir tarpiniu atstumu, reikia nusiimti akinius, žiūrėti virš jų arba pakeisti kita akinių pora, skirta matymui į tolį.

Privalumai

 • Ryškus matymas iš arti

Trūkumai

 • Nutolę objektai matomi per rūką
 • Objektai, esantys tarpiniu atstumu, yra neryškūs
 • Reikia pastoviai nusiiminėti ir dėtis akinius
 • Negalima žvilgsniu aprėpti visos darbo vietos

DVIEJŲ ŽIDINIŲ AKINIŲ LĘŠIAI

Tai blogesnis sprendimas nei progresiniai lęšiai, nes užtikrina matymą į tolį ir iš arti, o matymas vidutiniu atstumu yra miglotas. Be to, jų išvaizda neestetiška, nes ant lęšių paviršiaus aiškiai matoma žiūrėjimui iš arti skirta zona.

Privalumai

 • Ryškus matymas į tolį
 • Ryškus matymas iš arti

Trūkumai

 • Vidutiniu nuotoliu esantys objektai yra matomi per rūką
 • Neestetiška išvaizda
 • Matymo iš arti segmentas gali trukdyti, pvz. lipant laiptais
 • Pabrėžia vartotojo amžių

SURASKITE SPECIALISTĄ

Pasinaudokite žemėlapio programa ir suraskite rekomenduojamą
optikos saloną, kuriame specialistas patikrins
Jūsų regą ir Jūsų akims parinks geriausią sprendimą.
Patikrinkite, kurie salonai siūlo nemokamus akių tyrimus
bei nuolaidų kuponus perkant progresinius lęšius.

SURASKITE SPECIALISTĄ

Pasinaudokite žemėlapio programa ir suraskite rekomenduojamą
optikos saloną, kuriame specialistas patikrins
Jūsų regą ir Jūsų akims parinks geriausią sprendimą.
Patikrinkite, kurie salonai siūlo nemokamus akių tyrimus
bei nuolaidų kuponus perkant progresinius lęšius.